Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Mikołaj Kopernik – Słońce, Toruń i piernik

Seminarium online dla nauczycieli edukacji przedszkolnej

Termin: 6-8 marca godz. 17:30-19:00

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: 

Mikołaj Kopernik – Słońce, Toruń i piernik

W roku Kopernika zapraszam Was do udziału w interdyscyplinarnym projekcie skierowanym do przedszkolaków. Będzie mnóstwo ciekawostek, podróży w kosmos i… do kuchni. Zwiedzimy również Toruń – tym razem wirtualnie. Zobaczymy jak bawić się nauką, aby sprawiała ona nie tylko radość, ale i potrafiła wzbudzić zainteresowanie każdego młodego badacza. Połączymy działania off-line z tymi on-line. Dzieci stworzą portret naszego astronoma oraz Układ Słoneczny. Powstaną też wirtualne pierniki i słodkie pierniczki, których z pewnością skosztujemy. Naszym celem będzie utworzenie kolekcji Wakelet z inspiracjami na rok Mikołaja Kopernika. Dzięki prostym narzędziom stworzymy również własne materiały dostosowane do dzieci, z którymi pracujemy na co dzień. Pobawimy się obrazem i słowem rozwijając talenty naszych przedszkolaków.

Zapraszam Was w podróż ku zachodzącemu Słońcu!

Projekt i seminarium poprowadzi Agnieszka Besser-Krysiak - ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim

Nauczycielka wychowania przedszkolnego w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach. Od lat zaangażowana w pracę z dziećmi najmłodszymi w oparciu o filary Planu Daltońskiego. Zwolenniczka szkoły opartej na budowaniu relacji. Jest miłośniczką nowoczesnych technologii, kodowania i zabaw z wykorzystanie IT. Wspólnie z kolegą prowadzi szkolne koło SKO. Laureatka konkursu Nasz Projekt eTwinning 2019 – zdobywczyni II miejsca w kategorii projekt dla uczniów w wieku 3-6 lat za realizację projektu Symbols In the eyes of children (NTC system). Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem.

W wolnym czasie lubi czytać i fotografować, szczególnie chmury i drzewa.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele edukacji przedszkolnej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 01.03.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy