Mój pierwszy projekt z Ambasadorem: Klasowe Rupaki

Seminarium online dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Termin: 14-16 marca godz. 18:00-19:30

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie ClickMeeting. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning rozpocząć swój pierwszy projekt: 

Klasowe Rupaki

Te RUPAKI, mamusiu, to są takie zwierzaki - trochę jakby kociaki, trochę jakby dzieciaki, trochę jakby motyle, krokodyle czy raki... Projekt „Klasowe Rupaki” ma na celu przybliżyć twórczość Danuty Wawiłow. Uczniowie z różnych szkół będą przez tydzień rozwijać swoje zdolności plastyczne, matematyczne, literackie, muzyczne realizując różnorodne zadania na podstawie wiersza Danuty Wawiłow „O Rupakach”. Będzie wesoło, kolorowo, twórczo!

Projekt i seminarium poprowadzi Edyta Karwowska - ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Nauczycielka dyplomowana w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie. Entuzjastka małych kreatywnych działań, które potrafią dać klasie i szkole dużą zmianę i ogrom radości. W ramach eTwinning zrealizowała do tej pory kilkanaście projektów. Laureatka Krajowych i Europejskich Odznak Jakości. W swojej pracy z młodszymi uczniami wykorzystuje nowoczesne technologie (m.in. praca z robotami Photon). Moderatorka grupy Aktywna Tablica z eTwinning. Wraz ze współpracownikami z Polski i świata wspierała dzieci w Afryce w akcji Przyjaciele Kidongo. Zafascynowana technologiami informatycznymi i projektami zorientowanymi społecznie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału w seminarium:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Na zgłoszenia czekamy do 10.03.2023. W przypadku dużej ilości chętnych możemy zakończyć nabór wcześniej:

Formularz zgłoszeniowy