Kreatywna edukacja medialna z eTwinning - konferencja online

Konferencja online dla nauczycieli z województwa łódzkiego. Termin: 27.11.2021

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i  Krajowe Biuro eTwinning zapraszają nauczycieli z województwa łódzkiego na bezpłatną konferencję warsztatową online Kreatywna edukacja medialna z eTwinning. Podczas sesji plenarnej zaprezentujemy:

  • W jaki sposób program eTwinning wspiera rozwój współpracy międzynarodowej między szkołami w całej Europie oraz zapewnia bezpłatny dostęp do różnych from rozwoju zawodowego dla nauczycieli – prowadząca Jolanta Gradowska, Krajowe Biuro eTwinning. FRSE.
  • Obecność edukacji medialnej w naszym codziennym życiu - dr Joanna Rabiega-Wiśniewska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych.
  • Design Thinking i sposoby na rozwijanie kreatywności u uczniów podczas pracy projektowej - Ewa Tomcza, ekspertce z Design Thinking w szkole.

części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z trzech praktycznych warsztatów (pozostałe zostaną udostępnione w formie nagrań po konferencji), podczas których omówimy i zaprezentujemy dobre praktyki oraz narzędzia TIK ściśle powiązane z jednym z poniższych zagadnień:

  • Jak z sukcesem rozwijać kreatywność i wyobraźnię u uczniów bazując na wybranych, ogólnodostępnych i bezpłatnych narzędziach TIK? Prowadząca: Edyta Bieniek – ambasadorka i trenerka programu eTwinning, nauczycielka j. angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krośnicy.
  • Jak przygotować uczniów do świadomego, krytycznego i wartościującego odbioru mediów oraz jak nauczyć ich rozpoznawać fake-newsy i wdrożyć metody fact-checkingowe wspomagające edukację medialną i cyfrową? Prowadząca: Joanna Waszkowska – ambasadorka programu eTwinning, nauczycielka j. polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu.
  • Jak w kreatywny sposób wykorzystać bezpłatną przestrzeń eTwinning Live / TwinSpace do nawiązywania współpracy pomiędzy szkołami oraz do realizacji projektów międzynarodowych w formule online? Prowadząca: Malwina Kordus - ambasadorka programu eTwinning, nauczycielka j. niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 26 we Wrocławiu.

Termin: 27 listopada 2021 (sobota) Czas trwania: godz. 9:30-13:00 Platforma: ClickMeeting Liczba miejsc jest ograniczona. Zapewniamy udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie laptopa podłączonego do internetu. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA na platformie eTwinning. Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: [ct_button id="button_75" size="small" solid="0" link="https://www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm" icon="" arrow="1" color="#333399" css_animation="" animation_delay=""]Dołącz do społeczności eTwinning[/ct_button] Uwaga! To nie jest zgłoszenie na konferencję. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Termin rejestracji na konferencję upływa w dniu 25 listopada 2021 r. [ct_button id="button_79" size="big" solid="1" link="https://bit.ly/konf-lodz" icon="" arrow="1" color="#ff6600" css_animation="" animation_delay=""]Formularz rejestracyjny[/ct_button]