Konferencja: Innowacyjna edukacja dla zrównoważonego rozwoju

Zapraszamy na bezpłatną regionalną konferencję warsztatową dla nauczycieli z województwa opolskiego.
Termin: 1 października 2022

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z bezpłatnymi narzędziami programu eTwinning, poznać zasady synergii pomiędzy projektami eTwinning i Erasmus+ oraz zaznajomić się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych w formule online dostosowanych do podstawy programowej. Zapoznają się również z najnowszymi, bezpłatnymi narzędziami TIK wspomagającymi innowacyjną edukację w trosce o zrównoważony rozwój oraz poznają sposoby na osiągnięcie równowagi i kształtowania zdrowych nawyków, czyli cyfrowy dobrostan. Poruszymy również tematykę tworzenia szkół sprzyjających włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi oraz wprowadzimy uczestników w „kształcenie mieszane”, czyli stosowanie więcej niż jednej metody w procesie uczenia się poprzez łączenie nauki w szkole z nauką w innym środowisku.

Dodatkowo w trakcie konferencji będzie można odwiedzić stoisko Regionalnego Punktu Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz stoiska lokalnych organizacji pozarządowych.

Patroni i partnerzy konferencji: Uniwersytet Opolski,I Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Opolu, Hospicjum Opolskie, Superbelfrzy, Głos Nauczycielski, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Opole, Radio Opole, Radio Doxa FM.

Zapewniamy bezpłatny udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

Lokalizacja: I Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Opolu, ul. Licealna 3
Termin: 1 października 2022
Czas trwania: godz. 9:00-16:15

Liczba miejsc jest ograniczona.

Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA w programie eTwinning. 

Nauczyciel nie posiadający konta może je bezpłatnie założyć (uwaga: nie jest to rejestracja na konferencję) pod adresem https://school-education.ec.europa.eu/pl

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopów z możliwością podłączenia do sieci internetowej WIFI.

Termin rejestracji na konferencję upływa w dniu 25 września 2022.

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy
 

Program wydarzenia znajduje się tutaj.