Konferencja: Edukacja obywatelska w projektach eTwinning i Erasmus+

Regionalna konferencja warsztatowa dla dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa opolskiego i województw ościennych.

 

Termin: 05.12.2024

Lokalizacja: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning we współpracy z Kuratorium Oświaty w Opolu zapraszają na bezpłatne wydarzenie stacjonarne.

Konferencja dedykowana jest inicjatywom i aktywnościom edukacyjnym wspierającym aktywne obywatelstwo, krytyczne myślenie w kontekście społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz międzynarodowym działaniom projektowym w programie eTwinning i Erasmus+ przekazującym wiedzę dot. Unii Europejskiej, poruszającym tematykę jej priorytetów, wartości i historii. W trakcie interaktywnych sesji warsztatowych online będziemy zachęcać nauczycieli do udziału w aktywnościach i dyskusjach na temat włączenia, równouprawnienia, praw człowieka, wolontariatu oraz demokracji poprzez m. in. rozwijanie poczucia przynależności do europejskiej społeczności z pomocą bezpośredniej współpracy ponad granicami; wdrażanie różnorodnych aktywności dot. edukacji obywatelskiej w projekty eTwinning; budowanie internetowej sieci współpracy promującej aktywne obywatelstwo, krytyczne myślenie i europejskie wartości z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi TIK. 

Program wydarzenia
 

Warunki udziału w konferencji:

  1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

    Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu.
     

  2. Posiadanie konta w programie eTwinning.
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

    Tutoriale dotyczące rejestracji i pierwszych kroków na ESEP
     

     

  3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów z możliwością podłączenia do sieci WiFi (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).

Organizatorzy zapewniają:

  • materiały konferencyjne;
  • wyżywienie podczas wydarzenia;
  • certyfikaty uczestnictwa.

Pozostałe koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.

Chęć udziału można zgłaszać do 28.11.2024

Formularz zgłoszeniowy