Komiks z grupą eTwinningowe TIKanie z językami

Wyniki konkursu na komiks

Marcowa akcja komiksowa z Pixtonem, MakeBeliefsComix i StoryboardThat w grupie  eTwinningowe TIKanie z językami zaowocowała konkursem na wiosenny komiks, który można wykorzystać na lekcji języka obcego. Konkurs trwał do 16 marca, a jego efekty są bardzo inspirujące. Ewa Sokół utworzyła komiksowe zadanie, umożliwiające uczniom utrwalenie umiejętności zapraszania, przyjmowania i odrzucania zaproszenia w języku angielskim. Biorąc pod uwagę zbliżające się egzaminy, jest to idealny pomysł na wiosenną powtórkę!

Monika Khan przygotowała kolorową historyjkę łączącą temat Wielkanocy, przedświątecznych obowiązków i młodzieżowych przyjemności. Komiks może być wykorzystany na lekcji języka angielskiego jako warm-up (zadanie rozgrzewkowe), dzięki któremu wprowadzimy uczniów w temat zajęć, lub jako zadanie sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu.

 

Komiks Katarzyny Mróz to dobry sposób na wprowadzenie lub utrwalenie sposobów wyrażania przyszłości w języku angielskim. Przy okazji uczniowie przypomną sobie zwroty pomocne przy organizowaniu i omawianiu szczegółów wydarzeń takich, jak na przykład wiosenny grill.

Dorota Walczuk zaprezentowała dwie historyjki po angielsku. Pierwsza z nich, zatytułowana „Lesson about spring”, pozwala nam wprowadzić uczniów w temat miesięcy, pór roku i pogody. Może służyć również jako przyciągający uwagę „przerywnik”, będący punktem wyjścia do dalszej dyskusji.

Drugi komiks tej samej autorki to humorystyczne przedstawienie popularnych poszukiwań pierwszych oznak wiosny. Z pewnością zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych uczniów oraz zachęci ich do uważnego przyjrzenia się budzącej się przyrodzie – może niedaleko naprawdę czai się groźny dinozaur?  

Jedna z grupowych moderatorek, Renata Zając, dla odmiany przygotowała komiks niemieckojęzyczny, który znakomicie oddaje tegoroczną wiosenną rzeczywistość. Taka historyjka na pewno zmotywuje młodszych uczniów do nauki słówek związanych z pogodą, a ich starszych kolegów – do dyskusji na temat pogodowych anomalii lub popularnych powiedzeń o miesiącach i pogodzie.  

 

Aktualnie w grupie eTwinningowe TIKanie z językami  dobiega końca miesiąc poświęcony tablicom online. Kolejne zadanie, zachęcające do aktywnego wykorzystania poznanych w tym miesiącu narzędzi, pojawi się już wkrótce! Zachęcamy do dołączenia do grupy i uważnego śledzenia wspisów, grupowego Facebooka eTwinningowe TIKanie z językami oraz do zapisania się do newslettera grupy.