Jak nauczyć maszynę?

Webinarium z serii: Sztuczna inteligencja w szkole.

Drugi z serii webinar przybliżający zagadnienia sztucznej inteligencji, dziedziny budzącej ostatnio wiele emocji. Trudno podać jej spójną definicję, ponieważ jest to dział nauki, który bardzo dynamicznie się rozwija i dla każdego może oznaczać coś innego. Wspólnie zastanowimy się nad jej wpływem na edukację.

Tym razem uczestnicy poznają więcej szczegółów o jej głównej gałęzi - uczeniu maszynowym. W trakcie webinaru, oprócz definicji i krótkiej charakterystyki, zostanie zaprezentowane, jak wspólnie z uczniami stworzyć własny model a następnie go wytrenować tak, aby rozpoznawał obrazy, dźwięki lub gesty. Wytrenowane modele można później umieścić na stronie internetowej lub uczynić je elementem większego projektu.

Ekspertka: Ewa Szpot

nauczycielka, edukatorka, trenerka. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Expert. Entuzjastka nowych technologii. Zrealizowała wiele projektów edukacyjnych dotyczących m. in. cyberbezpieczeństwa, robotyki, programowania. Na co dzień uczy informatyki i przedmiotów zawodowych (programowania aplikacji internetowych i baz danych) w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Jako trenerka prowadzi szkolenia dla wszystkich grup wiekowych z zakresu programowania, robotyki i rozwijania kompetencji cyfrowych. Jest Mobilną Doradczynią Sektora 3.0.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN:  30.03.02.2022, godz. 19:30
CZAS TRWANIA: 60 minut
MIEJSCE:  ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy