Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową?

Webinarium z cyklu Edukacja medialna z eTwinning. TERMIN: 28.04.2021 godz. 18:00

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową?

Albert Einstein powiedział kiedyś iż „Wadą cytatów internetowych jest to, że każdy od razu wierzy w ich prawdziwość” - postaramy się udowodnić iż słowa wybitnego uczonego są rzeczywiście prawdą, a może nie są? Co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem? Jak nie płynąć z falą hejtu i segregować wiadomości z mediów. Na tym webinarze dowiecie się m.innymi jak odróżnić fake newsa od prawdziwej i rzetelnej informacji, czy jak nie dać się ponieść mowie nienawiści.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Gierek nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. MIEExpert Microsoft Innovative Educator Expert, MIEFellow – Microsoft Innovative Educator Fellow, Skype Master Teacher. Wykładowca Akademicki na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach – Kryminologia stosowana. Wykładowca Akademicki w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu – Informatyka. Wyróżniony i zaliczony do grona 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 r. przez kapitułę ekspertów oraz praktyków skupionych wokół Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Uczestnik, trener i prelegent na licznych konferencjach dla nauczycieli.

Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Cały czas staram się odnaleźć odpowiedź na to pytanie. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych.Reklama, grafika, kodowanie. Lubię to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbiam spotykać się z ciekawymi ludźmi.

TERMIN: 28.04.2021 godz. 18:00 CZAS TRWANIA: 60 minut MIEJSCE:  eTwinning Live     Jak wziąć udział w wydarzeniu:

  1. Dołącz do grupy Wrażliwi na (dez)informację (instrukcja poniżej).
  2. W Grupie przejdź do zakładki SPOTKANIA ONLINE
  3. W sekcji NADCHODZĄCE WYDARZENIA kliknij w nazwę webinarium: Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową?
  4. Kliknij ZAPISZ SIĘ
  5. Pokój spotkań otworzy się 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia - 28.04.2021, godz. 17:30

  Jak dołączyć do grupy? Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy Wrażliwi na (dez)informację. Następnie kliknąć Przejdź do grupy:    

i dalej Dołącz do grupy

   

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerów!  

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.