Grupa: Wrażliwi na (dez)informację

Dołącz do nowej odsłony grupy na platformie eTwinning:

 

Wrażliwi na (dez)informację

Grupa tematyczna Wrażliwi na (dez)informację została utworzona, aby doskonalić umiejętność korzystania z mediów oraz poznać sposoby rozpoznawania i walki z dezinformacją. Dziękujemy obecnym członkom grupy za aktywny udział w grupie i witamy nowych uczestników. Jesteśmy pewni, że wspólnie będziemy mogli wspierać się w realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2022/2023:  Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.

Zapraszamy do niej wszystkich nauczycieli, którzy chcą świadomie korzystać z mediów oraz zapoznać się bliżej z zagadnieniami takimi jak: fake news, ślad cyfrowy, e-bezpieczeństwo i obywatelstwo cyfrowe, a zdobytą wiedzę i umiejętności będą chcieli zastosować w swojej pracy pedagogicznej.

Uczestnicy grupy będą mieli możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą i informacjami związanymi z tematyką edukacji medialnej. W ramach działania grupy planujemy aktywności, które pomogą nauczycielom uświadomić na jak wiele różnych zagrożeń mogą natknąć się w sieci. 

W materiałach grupy znajdziecie:

  • ciekawe publikacje,
  • wypracowane przez członków grupy materiały,
  • scenariusze zajęć,
  • ciekawostki i informacje.

Grupa ma otwartą formę, opartą na zasadzie współpracy i wzajemnego wsparcia, a członkowie grupy mają największy wpływ na treść, działania i formy współpracy. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje i potrzeby. Ale to nie wszystko! Planujemy zorganizowanie webinariów, na które zaprosimy ekspertów z dziedziny bezpieczeństwa w sieci, ciekawych prelegentów, pasjonatów tematu naszej grupy. Mamy również nadzieję, że powstaną pomysły na wspólne projekty, których efekty będziemy mogli zaprezentować w materiałach grupy. Wypracowane i zgromadzone materiały dostępne będą dla wszystkich członków grupy.

Już teraz zapraszamy na pierwsze webinarium w nowej odsłonie grupy:


Czekamy na Was! Bądźmy Wrażliwi na (dez)informację razem!

Grupę prowadzą doświadczeni nauczyciele, aktywni eTwinnerzy i Ambasadorzy programu: