Grupa: Programowanie z eTwinning

Dołącz do nowej odsłony grupy na platformie eTwinning:

 

Programowanie z eTwinning 

Grupa powstała we wrześniu 2018 jako jeden z elementów kampanii MEN Pilotaż Programowania. Stanowi uzupełnienie licznych szkoleń, seminariów, kursów online, webinariów i materiałów publikowanych na stronie programu w dziale Programowanie z eTwinning.

Głównym celem grupy jest wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami w zakresie zagadnień związanych z kodowaniem i programowaniem. Jej członkiem może być każdy nauczyciel chcący rozwijać swoje kompetencje w tej tematyce. To miejsce idealne zarówno dla osób mających już doświadczenie w uczeniu kodowania, jak i dla nauczycieli rozpoczynający swoją przygodę z programowaniem. 

  • W czasie naszych spotkań dzielimy się wiedzą oraz dobrymi praktykami. 
  • Razem tworzymy padlet “Kodowanie eTwinning”, gdzie gromadzimy narzędzia przydatne w pracy nauczyciela.
  • W ramach działań naszej grupy odbywają się warsztaty na które zapraszamy specjalistów - praktyków wykorzystujących kodowanie i programowanie na swoich lekcjach.
  • W tym roku szkolnym opieramy nasze działania w obszarze druku 3D i sztucznej inteligencji.
  • Porozmawiamy również o robotach w edukacji, ich możliwościach i propozycjach wykorzystania w czasie zajęć.

Serdecznie zapraszam także do naszej grupy Programowanie z eTwinning. na Facebooku.

 

Moderatorka grupy - Agnieszka Ogiegło

Ambasadorka programu eTwinning

Nauczycielka dyplomowana matematyki i wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Pasjonatka eTwinning, edukacji globalnej oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu z programowaniem włącznie.
Jestem opiekunką grupy Programowanie z eTwinning oraz grupy Superkoderzy. W czasie zajęć z matematyki i informatyki realizuje różne programy oraz projekty. Relacje z zajęć można zobaczyć na stronie Siódemka koduje, programuje. W wolnych chwilach lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.