Grupa: Humaniści na TIK tak!

Dołącz do grupy na platformie eTwinning:

Humaniści na TIK tak!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy wszystkich nauczycieli przedmiotów humanistycznych do dołączenia do grupy!

Tutaj znajdą dla siebie miejsce nauczyciele etyki, filozofii, historii, języka polskiego, religii, sztuki, wiedzy o społeczeństwie oraz nauczyciele bibliotekarze i edukatorzy związani z szeroko pojętą edukacją humanistyczną, którzy pragną rozwijać swój warsztat pracy, dzielić się z innymi swoimi pomysłami na lekcje oraz dyskutować na nurtujące tematy.

W tym roku planujemy nadal dzielić się kreatywnymi i cyfrowymi pomysłami na pracę z uczniami w różnym wieku oraz podpowiadać, jak realizować edukacyjne projekty eTwinning. Do współpracy i prowadzenia różnych wydarzeń w grupie zaprosimy nauczycieli - praktyków. Zaproponujemy wydarzenia z okazji różnych ogólnopolskich i międzynarodowych akcji edukacyjnych. Jak zawsze zaczynamy od wspólnego celebrowania International Dot Day - święta kreatywności i wiary we własne możliwości, by następnie razem przeżywać humanistyczny Code Week oraz inne ważne dla wszystkich humanistów dni nietypowe, np. Dzień Życzliwości czy Dzień Języka Ojczystego. Liczymy na spotkania z nauczycielami  eTwinnerami zarówno w formie online jak i na żywo, podczas szkoleń i warsztatów.

Tak wiosną działaliśmy podczas spotkania humanistów w Łodzi, a tak wygląda wycinek z naszych szkoleń online.

W grupie znajdziecie materiały i narzędzia pomocne, m.in. w nauczaniu języka polskiego jako j. obcego oraz padlet z polonistycznymi blogami i kolekcje Geniallnych lekcji stworzone przez nauczycieli praktyków. Zapraszamy też do skorzystania z zasobów Biblioversum. W zakładce Webinaria odnajdziecie linki do kilkudziesięciu szkoleń, jakie w ostatnim czasie zostały zorganizowane dla nauczycieli humanistów. Tutaj jedno z nich - TIK-owe inspiracje nauczyciela humanisty.

Razem, interdyscyplinarnie, chcemy budować społeczność otwartych na nowoczesne metody uczenia humanistów. Chętnie odpowiemy na potrzeby uczestników grupy tworząc aktywności zgodne z bieżącymi potrzebami, a czasem zaskoczymy niespodziankami edukacyjnymi.

Nieustannie zależy nam na pozytywnym wzmacnianiu członków grupy, motywowaniu do rozwoju osobistego, dążeniu do spełniania marzeń o lepszej edukacji. Działamy w oparciu o wzajemny szacunek i dokładamy wszelkich starań, aby unikać niepotrzebnej krytyki i rywalizacji.

Poza platformą eTwinning grupa działa również na portalu społecznościowym Facebook: Humaniści na TIK tak!

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

Grupę prowadzi doświadczona nauczycielka przedmiotów humanistycznych, aktywna eTwinnerka i Ambasadorka programu:

Marlena Kowalska 

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Kochanowskiego w Kielcach. Nauczycielka języka polskiego, bibliotekarz, olifrenopedagog w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim z niemal -25 letnim stażem pracy. Pomysłodawczyni i organizatorka ogólnopolskiego projektu „Okładki, jakże żywe…”, propagatorka Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odkrywania talentów i zabawy. Autorka projektów e Twinning wyróżnionych Krajową Odznaką Jakości. Dzieli się z innymi swym doświadczeniem na stronach bloga szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela…, fanpage’u, prowadząc szkolenia dla nauczycieli. Widząc, z jakimi wyzwaniami spotyka się współczesny nauczyciel–wychowawca, założyła na Facebooku grupę Lekcja z wychowawcą. Członkini społeczności SuperBelfrzy RP.