Grupa: eTwinning Wczesnoszkolni

Dołącz do grupy na platformie eTwinning:

eTwinning Wczesnoszkolni

Nasza grupa powstała w celu stworzenia przyjaznego środowiska spotkań dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej zaangażowanych w projekty edukacyjne i działających na platformie ESEP. Głównym jej celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami, propagowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) oraz promowanie pracy metodą projektową. Dążymy do stworzenia sieci współpracy i wzajemnego wsparcia, umożliwiając twórcze wykorzystanie narzędzi TIK na lekcjach, dzielenie się pomysłami na innowacyjne i aktywizujące zajęcia, a także uczestnictwo w certyfikowanych szkoleniach online.

Przez cały rok organizujemy cykliczne Spotkania przy Kawie, podczas których zapraszamy ekspertów, doświadczonych nauczycieli oraz praktyków, którzy inspirują nas swoimi projektami eTwinning oraz kreatywnymi podejściami do edukacji. Dodatkowo organizujemy seminaria pod hasłem "Mój Pierwszy Projekt z Ambasadorem eTwinning" skierowane do nauczycieli klas 1-3 oraz prowadzimy warsztaty doskonalenia zawodowego.

Co przygotowaliśmy na ten nadchodzący rok szkolny?

Wraz z wrześniem ruszamy z akcją "1001 Pomysłów na Dobry Początek Dnia". Raz w tygodniu, w niedzielę, będziemy publikować ciekawe aktywności i zadania, które można wykorzystać podczas porannych zajęć. Wszystkie te zadania i ćwiczenia są efektem twórczej pracy członków naszej grupy oraz uczestników tegorocznych Warsztatów Doskonalenia Zawodowego w Częstochowie. Już 10 września opublikujemy pierwsze z nich!

W tym samym miesiącu zapraszamy na webinar dla naszych początkujących jak i zaawansowanych członków, który poświęcony będzie platformie ESEP oraz Twinspace.

Kolejna akcja to "Kartka Dobrej Energii", gdzie uczniowie będą dzielić się tym, co daje im moc i energię. W ten sposób powstanie inspirująca książka z konkretnymi poradami dotyczącymi dbania o własne samopoczucie.

Nie zapominamy również o akcji "Kartka Życzliwości", w której zachęcamy do dzielenia się pozytywnymi słowami i gestami w społeczności eTwinning.

Ale to nie wszystko!

Czekamy także na Wasze pomysły, drodzy uczestnicy, bo to właśnie Wasza kreatywność i zaangażowanie tworzą naszą grupę!

Na naszej stronie internetowej każdy znajdzie inspirujące materiały przydatne w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto udostępniamy konkursy, interesujące blogi nauczycielskie, gotowe scenariusze uroczystości oraz wiele innych cennych materiałów.

Naszym pragnieniem jest, aby członkowie naszej grupy mogli razem tworzyć projekty eTwinning, dzielić się wiedzą, wspierać się nawzajem oraz prezentować swoje osiągnięcia i metody pracy w swoich szkołach i lokalnych społecznościach.

Wszystko, co robimy, to dzięki Wam – członkom naszej grupy. To Wy decydujecie, jak kształtuje się nasza przestrzeń. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału!

Zapraszamy także do naszej grupy na Facebooku: eTwinning Wczesnoszkolni

Moderatorki grupy: Edyta, Paulina i Beata

Grupa prowadzona jest przez trzy aktywne eTwinnerki, ambasadorki Programu i nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: