Get inspired - cykl spotkań dla językowców

4 grudnia (piątek) o godz. 17:00

Grupa eTwinningowe TIKanie z językami  startuje z serią spotkań online dla nauczycieli języków obcych. Pierwsze wydarzenie, które odbędzie się 4 grudnia (piątek) o godz. 17:00,  skierowane jest do nauczycieli języka angielskiego i otwiera cykl zatytułowany Get inspired!. Tematem przewodnim spotkania będzie projektowa współpraca pomiędzy partnerami. Monika Mojsiejonek (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaborze) i Ivana Fáziková (Gymnázium Ivana Kupca, Hlohovec, Słowacja) zaprezentują sposoby na udaną projektową współpracę. W ich przypadku historia nawiązania i podtrzymania projektowego partnerstwa jest wyjątkowo ciekawa, rozpoczęła się bowiem podczas kursu dla nauczycieli, w którym obie wzięły udział w lipcu 2019r. w ramach programu Erasmus+ (akcja KA1). Efektem tego spotkania i podjętych w ciągu kolejnych miesięcy działań jest projekt Let’s GTA! – STEAM as a versatile language describing the world, który otrzymał Europejską Odznakę Jakości oraz został nagrodzony w Krajowym Konkursie eTwinning 2020 w kategorii Synergia eTwinning i Erasmus+ na Słowacji. Jego naturalną kontynuacją jest realizowany w bieżącym roku szkolnym HTTPS – Handy Tools Teaching Peer Support. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób współpracować z projektowym partnerem w celu łączenia treści językowych z innymi przedmiotami szkolnymi, jak angażować w projektowe działania uczniów w różnym wieku oraz jak wykorzystywać tematy i sytuacje będące częścią naszej codzienności (także w czasie kształcenia na odległość), aby rozwijać umiejętności językowe dzieci i młodzieży, to spotkanie jest dla Ciebie! Aby wziąć udział w spotkaniu:

  • dołącz do grupy eTwinningowe TIKanie z językami  
  • 4 grudnia 2020 o godz. 17:00 wejdź w zakładkę Spotkania online, kliknij nazwę wydarzenia Get inspired! Part 1 – Effective cooperation i wejdź do pokoju spotkań

LUB Skorzystaj z bezpośredniego linku (wcześniej musisz dołączyć do Grupy): https://groups.etwinning.net/116102/online-meetings/event/98877     Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy? Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy eTwinningowe TIKanie z językami  Następnie kliknąć Przejdź do grupy:                   i dalej Dołącz do grupy                     Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenerki!                   Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.   Zachęcamy także do odwiedzania pozostałych grup prowadzonych przez naszych trenerów:

Znajdziecie w nich materiały, aktywności i wsparcie dla Waszych działań związanych z tematem każdej z nich!