Fact-Checking w czasach wojny

Webinarium grupy Bringing eSafety into eTwinning projects 

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wyszukiwać i weryfikować informacje znalezione w sieci, oceniać wiarygodność źródeł i korzystać z użytecznych narzędzi online. Dzięki nim poznają metody wykorzystywane przez profesjonalnych fact-checkerów w ich codziennej pracy. Metody, które pozwolą dotrzeć do faktów w czasie wojny informacyjnej i nie tylko. Podczas zajęć dowiesz się, czym jest dezinformacja kremlowska, dlaczego jest groźna, jak się przed nią bronić i jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasach dezinformacji.

Ekspert: Marcel Kiełtyka

W Demagogu od 2016 r., gdzie zdobywał doświadczenie jako analityk, koordynator i spec. ds. Komunikacji i PR. Autor fact-checków i debunków nieprawdziwych informacji. Członek Zarządu Stowarzyszenia Demagog oraz Mentor Akademii Fact-Checkingu. Prowadzący warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych oraz na konferencjach poświęconych mediom i cyberbezpieczeństwu.
Koordynuje działania zespołu, planuje i czuwa nad efektywnym przebiegiem komunikacji. Specjalista w branży digital communication i regularnego dostarczania wartościowych treści.

Nagranie zostanie udostępnione na kanale YouTube – eTwinning Polska.

TERMIN: 12.04.2022, godz. 18:00
CZAS TRWANIA: 120 minut
MIEJSCE:  ClickMeeting

Aby wziąć udział należy wypełnić:

Formularz zgłoszeniowy