Uruchomiony został pilotażowy program „eTwinning krajowy”, który umożliwia realizację projektów eTwinning rejestrowanych przez dwie polskie szkoły, do tej pory musiały to być szkoły z dwóch różnych krajów europejskich. Oczywiście założyciele projektów mogą zaprosić do współpracy większą liczbę szkół.
Jest to wspaniała propozycja
dla nauczycieli z mniejszymi umiejętnościami w zakresie języków obcych czy obawiających się o swoje kompetencje językowe.
Nauczyciele mogą poznać metody współpracy ze szkołą partnerską podczas realizacji projektu edukacyjnego, a także platformę eTwinning, Desktop czyli Pulpit nauczyciela i TwinSpace – platformę do realizacji projektu, co pozwoli na zdobywanie i doskonalenie kompetencji cyfrowych, a w przyszłości do realizacji projektów międzynarodowych.
Zachęcamy do rejestracji w programie, szukania szkoły partnerskiej, dokonania ustaleń dotyczących projektu: tytuł, cele, etapy działań, metody współpracy, przewidywanych rezultatów i korzyści, metod ewaluacji projektu.
Mamy nadzieję, że pilotaż „eTwinning krajowy” pozwoli na skuteczne wsparcie merytoryczne i włączenie do aktywnego rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w wielu szkołach.
W tym celu Krajowe Biuro Programu eTwinning organizuje seminaria kontaktowe dla polskich nauczycieli. Odbyło się już takie seminarium w Krakowie i w Warszawie, a kolejne odbedzie sie w Sopocie w dniach 6-7 listopada 2014r.
Zapraszamy!!
Krajowe Biuro Programu eTwinning
Materiały informacyjne dla osób początkujących w eTwinningu:
Szukanie szkoły partnerskiej:
Jak znaleźć partnera do projektu eTwinning w 5 krokach
Program eTwinning. Rejestracja i narzędzia – krok po kroku
Inspiracje – temat projektu, cele, metody realizacji i ewaluacji:
http://www.etwinning.pl/publikacje
Ciekawe projekty