Edukacja ekologiczna w akcji

Webinarium z cyklu PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING. Termin: 14.09.2021, godz. 18:30

Zapraszamy na bezpłatne webinarium PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING - Edukacja ekologiczna w akcji.

W trakcie serii webinariów PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING zaprezentujemy ciekawe pomysły na realizację projektów międzynarodowych na przedmiotach ścisłych.

Edukacja ekologiczna jest jednym z priorytetów polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022. Wiedza nabyta na zajęciach tego typu powinna zostać wzbogacona przez doświadczenia i obserwacje, zwłaszcza, że przedmioty science cechują metody pracy, które naturalnie aktywizują uczniów. Podczas warsztatów poznasz dobre praktyki projektowe realizowane na platformie eTwinning i projekt Go green! (synergia eTwinning i Erasmus+), a także sposoby na organizację ogrodu szkolnego, zajęć terenowych oraz interdyscyplinarne pomysły związane z ekoedukacją.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Ordza - Ambasador i trener programu eTwinning w województwie wielkopolskim

Nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce. Wraz ze swoimi wspaniałymi uczniami zrealizował (i będzie realizował) projekty w ramach eTwinning, których główną osią działania był przedmiot przyroda.  Interdyscyplinarne projekty takie jak Rendez-vous with amphibian czy Aromatic garden pobudzały do pracy synapsy obu półkul mózgowych, a realizowane cele i zagadnienia w szerokim zakresie obejmowały podstawy programowe kilku przedmiotów szkolnych. Wszystkie jego STEAM-owe projekty nagrodzone Europejską Odznaką Jakości można znaleźć na stronie www.science-lubieto.pl Podróżnik preferujący wędrówki górskie i jazdę na rowerze. Intryguje go ekologia, a inspiruje Szymborska. Stara się, aby jego uczniowie byli świadomymi obywatelami Europy, myśleli globalnie, działali lokalnie i dużo się uśmiechali.
TERMIN: 14.09.2021 godz. 18:30 CZAS TRWANIA: 60 minut MIEJSCE:  eTwinning Live   Aby wziąć w nim udział wystarczy:
  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę PRZEDMIOTY SCIENCE W PROJEKTACH ETWINNING - Edukacja ekologiczna w akcji. otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (14.09.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
Liczba miejsc ograniczona (100). Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube –eTwinning Polska.
    Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: