Dobra edukacja medialna...program czy uczeń?

Webinarium z cyklu Edukacja poprzez media. TERMIN: 15.04.2021 godz. 18.00

Zapraszamy na bezpłatne webinarium EDUKACJA POPRZEZ MEDIA - Dobra edukacja medialna...program czy uczeń?

Podczas kolejnego spotkania skupimy się na propozycjach tematycznych, które możemy podjąć w realizacji edukacji medialnej na zajęciach. Garść inspiracji ze zwróceniem szczególnej uwagi na wykorzystanie filmu/animacji w budowaniu empatii i wrażliwości na przekaz medialny, bo edukować medialnie należy przez pryzmat ucznia, nie wyłącznie programu.

 
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Nowak - nauczycielka z ponad 30-letnim stażem, edukatorka edukacji medialnej, globalnej i antydyskryminacyjnej oraz dociekań filozoficznych. Prowadziła w gimnazjum klasę "język i media"w oparciu o autorski program edukacji medialnej. Współpracuje z TEA koordynując projekt EDIT ( przeciwdziałanie wykluczeniu poprzez działania Teatru Forum i metodę P4C), Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie wspierając międzynarodowy projekt Debat o klimacie. Na co dzień pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich prowadząc zajęcia teatralne i Klub młodzieżowy.

 

TERMIN: 15.04.2021 godz. 18.00 CZAS TRWANIA: 60 minut MIEJSCE:  eTwinning Live  

Aby wziąć w nim udział wystarczy:

  1. Zalogować się już teraz na eTwinning LIVE i przejść do sekcji WYDARZENIA
  2. Przy pomocy wyszukiwarki odnaleźć nadchodzące wydarzenie (wystarczy wpisać jego nazwę EDUKACJA POPRZEZ MEDIA - Dobra edukacja medialna...program czy uczeń?  otworzyć klikając w jego tytuł
  3. Kliknąć DOŁĄCZ DO TEGO WYDARZENIA (jak na ilustracji poniżej)
  4. W dniu Webinarium, (15.04.2021), wejść do pokoju wideokonferencji. Pokój zostanie uruchomiony na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Liczba miejsc ograniczona (100). Nagranie zostanie udostępnione tydzień po webinarium na kanale YouTube –eTwinning Polska.

 

   
 
Dowiedz się więcej o Wydarzeniach i możliwościach, które oferują oglądając wideoprzewodniki: