17-ty Dzień eTwinning

Zgodnie z dorocznym motywem przewodnim eTwinningu oraz w duchu inicjatywy Nowego Europejskiego Bauhausu, działania zaplanowane na Dzień eTwinning 2022 stanowią zachętę dla nauczycieli i uczniów do zastanowienia się nad swoim podejściem do nauczania, uczenia się i wspólnego funkcjonowania w przestrzeni szkoły. eTwinnerzy i ich uczniowie mogą wspólnie rozważyć ulubione aspekty swoich szkół. Refleksja może również dotyczyć elementów, które woleliby zmienić lub dodać, by stworzyć wzbogacającą przestrzeń uczenia się funkcjonującą w zgodzie z przyrodą i sprzyjającą włączaniu społecznemu i wspólnocie.

Narysuj szkołę marzeń: piękną, zrównoważoną, wspólną

Zachęcamy nauczycieli do rozwijania zmysłu twórczego uczniów dzięki zadaniom polegającym na rysowaniu, robieniu zdjęć, tworzeniu makiet i projektowaniu plakatów przedstawiających ich szkołę marzeń. W ćwiczeniu mogą uczestniczyć uczniowie w każdym wieku: najmłodsi mogą stworzyć rysunek lub kolaż, a starsi uczniowie mogą skorzystać z narzędzi internetowych, by opracować plakat lub cyfrową makietę.

eTwinnerzy mogą wziąć udział w działaniu od dzisiaj do 9 maja – udostępniając stworzone przez uczniów obrazy przedstawiające szkołę marzeń na Twitterze lub Facebooku, korzystając z hasztagów #eTwinningDay i #eTw4Future. Podczas całego tygodnia nauczyciele i uczniowie mogą zaglądać na konta eTwinning na Twitterze i Facebooku oraz odkrywać opatrzone hasztagami publikacje, czerpiąc inspirację z rysunków i obrazów innych użytkowników.

By uczcić dzień eTwinning i wspomóc nauczycieli we wprowadzaniu tegorocznego motywu przewodniego, nowa Grupa eTwinning zorganizuje szereg działań. Nazwa grupy odsyła do tegorocznego motywu przewodniego: „Nasza piękna, zrównoważona, wspólna przyszłość: szkoły i Nowy Europejski Bauhaus”. Grupa powstała jako główny punkt informacyjny poświęcony działaniom związanym z motywem przewodnim na 2022 rok. Będą w niej zamieszczane przewodniki, a także informacje o wydarzeniach internetowych i kampaniach organizowanych w ciągu całego roku.

Dołącz do Grupy, stwórz szkołę swoich marzeń i świętuj z nami dzień eTwinning w mediach społecznościowych!