
Turning Inclusion into Action – rozdanie nagród eTwinning 2017
Turning Inclusion into Action – to tytuł niezwykłej konferencji połączonej z rozdaniem europejskich nagród eTwinning 2017. Ten wyjątkowy event zgromadził 650 gości z całej Europy – nauczycieli, przedstawicieli Biur Kontaktowych oraz Ministerstw Edukacji. Wspólnie brali udział w wykładach, warsztatach i ceremonii wręczenia nagród.
Polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentował Rafał Lew-Starowicz, zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji.
Gości powitała Anne Gilleran oraz przedstawiciele Rady ds. Edukacji, Kultury, Młodych i Sportu – Rodrigo Ballester i Maltańskiego Ministerstwa Edukacji – Emmanuel Zammit.
Mark Penfold z Babington Academy Leicester oparł wykład The meaning, philosophy and practice of inclusion on digital age o doświadczenia z własnej placówki, do której uczęszczają uczniowie z ponad 20 różnych krajów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Głównym punktem wieczoru była ceremonia rozdania nagród prowadzona przez Claire Morvan.
W kategorii wiekowej 16-19 lat zwyciężył projekt EU Games 2015-2016 realizowany przez Pawła Ciesielczuka w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.
W kategorii specjalnej – język angielski zwyciężył projekt Green Missions realizowany w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie przez Barbarę Głuszcz, Agatę Czarniakowską i Dorotę Zimacką.
Nagrodę za współpracę w języku niemieckim odebrała Celina Świebocka za projekt Spielend Neues Lernen zrealizowany w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Jazowsku.
W sponsorowanej przez Polskie Biuro Kontaktowe kategorii Marii Skłodowskiej-Curie nagrodę przyznano projektowi Open the Gates to the Universe koordynowanemu przez Jolantę Okuniewską w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Wręczył ją dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Nagrodę Śródziemnomorską otrzymał projekt Does the Earth have borders? Migration ad human-rights realizowany przez Joannę Lisewską w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.
Pełną listę nagrodzonych projektów i szkół znajdziecie TUTAJ.
Kolejne dni wypełnione były warsztatami o bardzo zróżnicowanej tematyce: od kodowania po cyberbullying i edukację włączającą.
Polscy nauczyciele prezentowali swoje projekty podczas sesji Teachmeet, jako przykłady dobrej praktyki i inspiracje dla pozostałych uczestników. Swoje działania przedstawiali Monika Mojsiejonek i Kamil Matras z Zespołu Szkół w Zaborze i laureaci kategorii specjalnych: Celina Świebocka, Jolanta Okuniewska oraz Paweł Ciesielczuk
Małgorzata Knap poprowadziła specjalne warsztaty Coding with eTwinning, podczas których demonstrowała użycie przydatnych w nauce programowania aplikacji.
Konferencję zamknęło przemówienie maltańskiego Ministra Edukacji Narodowej Evarist Bartolo.
Nagranie całej konferencji możecie obejrzeć tu:
Ceremonia rozdania nagród:
I kilka rozmów z uczestnikami:
Najnowsze komentarze