Grupa – STEAM i zmiany klimatu

Grupa – STEAM i zmiany klimatu

STEAM to jeden ze sposobów na edukację interdyscyplinarną. Nazwa powstała z połączenia elementów: S – science (nauka), T – technology (technologia), E – engineering (inżynieria), A – art (sztuka), M – math (matematyka). Są to działania łączące elementy z wymienionych dziedzin. Projekty STEAM oraz często łącząca się z nimi tematyka zmian klimatycznych wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród eTwinnerów. Aby wspomóc Wasze działania powstała nowa grupa na eTwinning LIVE – STEAM i zmiany klimatu!

Znajdziecie tu przydatne narzędzia, scenariusze, przykłady dobrych praktyk, angażujące aktywności i przede wszystkim grono nauczycieli pasjonatów tego tematu, którzy będą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Grupę prowadzi nasz trener i ambasador z województwa wielkopolskiego – Tomasz Ordza – nauczyciel przedmiotów science w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce, prawdziwy pasjonat ekologii, przyrody i projektów STEAM. Ale na jej kształt, zwartość i sposób działania będą mieli wpływ wszyscy jej członkowie. Będą pojawiały się okresowe aktywności, konkursy, wspólne działania, ciekawe webinaria! Dołączcie koniecznie, aby skorzystać z tych wszystkich możliwości!

 

Jak stać się członkiem tej wyjątkowej grupy?

  1. Wystarczy zalogować się na eTwinning LIVE, wejść do zakładki Grupy i odszukać korzystając z nazwy STEAM i zmiany klimatu
  2. Po kliknięciu w nazwę należy Przejść do grupy (patrz czerwona strzałka), a następnie kliknąć Dołącz do grupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa swoją funkcjonalnością przypomina TwinSpace i prowadzona jest w języku polskim. Znajdziecie tu już ciekawe materiały dodane przez trenera!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z grupy jest bezpłatne i dostępne dla każdego zarejestrowanego eTwinnera.

 

Zachęcamy także do odwiedzania pozostałych grup prowadzonych przez naszych trenerów:

Znajdziecie w nich materiały, aktywności i wsparcie dla Waszych działań związanych z tematem każdej z nich!