Europejskie nagrody eTwinning 2018

Europejskie nagrody eTwinning 2018

Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury wybrało zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych oraz 8 kategoriach specjalnych. Poznajcie wyjątkowe projekty i szkoły biorące w nich udział. Ich pracy jest wspaniałym przykładem współpracy partnerskiej i prezentują ponadprzeciętne osiągnięcia.

Gratulujemy wszystkim laureatom

 

Kategoria wiekowa 4-11 lat

Zwycięzca:

IMAGINE… Together for the world

Druga Nagroda:

Take care of me – take care of you

Koordynator: Magdalena Madej
Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej

Kategoria wiekowa 12-15 lat

Zwycięzca:

ICT World 2017

Druga Nagroda:

Out of the Box #eTwCitizen16

Kategoria wiekowa 16-19 lat

Zwycięzca:

National Parks = International Treasure

Koordynator: Małgorzata Walkusz
Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 9 we Włocławku

Druga Nagroda:

You are the picture – Tu eres el cuadro

Polskie szkoły biorące udział w projekcie:
– I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – Jan Bielecki
– Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu – Małgorzata Prusak, Joanna Rowińska
– Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej – Monika Pasionek, Krzysztof Bulanda

 

Kategorie specjalne:

Nagroda w kategorii „język hiszpański” (nagroda ufundowana przez hiszpańskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu)

Anatomic@rT

Nagroda w kategorii „język francuski” (nagroda ufundowana wspólnie przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego oraz Biuro Kontaktowe Programu eTwinning we Francji)

Twinlettres : regards critiques sur le monde

Nagroda im. Marii Skłodowskiej Curie (nagroda ufundowana przez Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce)

See you in space

Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany (nagroda ufundowana Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Turcji)

WE ALL SPEAK THE SAME LANGUAGE – ONLINE MAGAZINE

Polskie szkoły biorące udział w projekcie:
– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach – Edyta Dominik-Cielicka
– Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie – Barbara Czarnota-Wieczorek

Nagroda w kategorii ‘język angielski’ (Nagroda ufundowana przez British Council)

E.T. call Europe

Nagroda za obywatelstwo (Sponsorowany przez Francję i Niemcy)

La Estrella Digital

Nagroda Śródziemnomorska (Ufundowana przez narodowe biura kontaktowe Grecji, Cypru, Francji, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Albanii i Chorwacji)

De los pícaros a los niños de Aleppo

Nagroda im. Pejo Javorova – za projekt zachęcający do czytelnictwa wśród młodych ludzi (Nagroda ufundowana przez bułgarskie biuro kontaktowe.)

Palabras Azules: un calendario lleno de vidas